Urmax: 1.2kV; Ic: 57A; SOT227B; screw; screw; 543W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APT75GP120JDQ3
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APT75GP120JDQ3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Urmax: 1.2kV; Ic: 57A; SOT227B; screw; screw; 543W
| Case | SOT227B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | POWER MOS 7® |
| Power dissipation | 543W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Collector current | 57A |