Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APTGT300SK170G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT300SK170G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6C |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Topology | brake chopper |
| Collector current | 300A |