Power supply: switched-mode; LED; 15W; 12VDC; 1.25A; 90÷264VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APV-16-12
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: APV-16-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 15W; 12VDC; 1.25A; 90÷264VAC
| Output current | 1.25A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP42 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 77x40x29mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |