Power supply: switched-mode; LED; 7W; 5VDC; 1.4A; 90÷264VAC; IP42
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APV-8-5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: APV-8-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 7W; 5VDC; 1.4A; 90÷264VAC; IP42
| Output current | 1.4A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Power | 7W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP42 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 60x30x22mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |