Capacitor: polymer; 47uF; 25VDC; ESR: 45mΩ; APV; SMD; -55÷105°C; 1.8A
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
APV0606470M025R
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: APV0606470M025R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 47uF; 25VDC; ESR: 45mΩ; APV; SMD; -55÷105°C; 1.8A
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 25V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 6mm |
| Operating current | 1.8A |
| Body dimensions | Ø6.3x6mm |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 47µF |
| Type of capacitor | polymer |
| ESR value | 45mΩ |