Capacitor: polymer; 47uF; 25VDC; ESR: 31mΩ; APV; SMD; -55÷105°C; 2.1A
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
APV0609470M025R
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: APV0609470M025R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 47uF; 25VDC; ESR: 31mΩ; APV; SMD; -55÷105°C; 2.1A
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 25V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 9.3mm |
| Operating current | 2.1A |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 47µF |
| Type of capacitor | polymer |
| ESR value | 31mΩ |