IC: Supervisor Integrated Circuit; open drain; 0.9÷5.5VDC; SOT25
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
APX803L-33W5-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: APX803L-33W5-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: Supervisor Integrated Circuit; open drain; 0.9÷5.5VDC; SOT25
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 900mV...5.5V DC |
| Case | SOT25 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 20mA |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| DC supplying current | 2.5µA |
| Kind of RESET output | open drain |
| Active logical level | low |