IC: Supervisor Integrated Circuit
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APX803L20-16SA-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: APX803L20-16SA-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: Supervisor Integrated Circuit
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 900mV...5.5V DC |
| Case | SOT23 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 20mA |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| Kind of RESET output | open drain |
| Active logical level | low |