IC: Supervisor Integrated Circuit
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APX825A-46W6G-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: APX825A-46W6G-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: Supervisor Integrated Circuit
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.1...5.5V DC |
| Case | SOT26 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | manual reset, watchdog |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Threshold on-voltage | 4.63V |
| Maximum output current | 20mA |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| Delay time | 200ms |
| DC supplying current | 30µA |
| Active logical level | high, low |