Capacitor: polymer; 33uF; 50VDC; ESR: 80mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
APZ0606330M050R
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: APZ0606330M050R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 33uF; 50VDC; ESR: 80mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 6mm |
| Operating current | 850mA |
| Body dimensions | Ø6.3x6mm |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 33µF |
| Type of capacitor | polymer |
| ESR value | 80mΩ |