Capacitor: polymer; 47uF; 35VDC; ESR: 50mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C; 1.5A
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
APZ0609470M035R
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: APZ0609470M035R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 47uF; 35VDC; ESR: 50mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C; 1.5A
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 35V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 9.3mm |
| Operating current | 1.5A |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 47µF |
| Type of capacitor | polymer |
| ESR value | 50mΩ |