Capacitor: polymer; 1000uF; 10VDC; ESR: 15mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
APZ0811102M010R
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: APZ0811102M010R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 1000uF; 10VDC; ESR: 15mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 11.5mm |
| Operating current | 4.2A |
| Body dimensions | Ø8x11.5mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 1mF |
| Type of capacitor | polymer |
| ESR value | 15mΩ |