Capacitor: polymer; 100uF; 50VDC; ESR: 30mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
APZ1012101M050R
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: APZ1012101M050R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 100uF; 50VDC; ESR: 30mΩ; APZ; SMD; -55÷105°C
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 12.5mm |
| Operating current | 2.1A |
| Body dimensions | Ø10x12.5mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 100µF |
| Type of capacitor | polymer |
| ESR value | 30mΩ |