Relay: solid state; SPST-NO; 3A; 1-phase; PCB; -30÷80°C; 1ms; 3kV
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
AQ3A2C2T12J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQ3A2C2T12J
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 3A; 1-phase; PCB; -30÷80°C; 1ms; 3kV
| Mounting | PCB |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 7.62mm |
| Insulation voltage | 3kV |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |