Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; Icntrl: 20mA; 25A; 75÷250VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQA421VL
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQA421VL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; Icntrl: 20mA; 25A; 75÷250VAC
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Body dimensions | 40x58x25.2mm |
| Switched voltage | 75...250V AC |
| Electrical connection | terminal block |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Control current | 20mA |