Relay: solid state; SPST-NO; 1A; AQ-G; 1-phase; PCB; -30÷80°C; 3kV
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
AQG12112J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQG12112J
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 1A; AQ-G; 1-phase; PCB; -30÷80°C; 3kV
| Mounting | PCB |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Insulation voltage | 3kV |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |