Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 6VDC; Icntrl: 50A; 300mA; AQ-H
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
AQH0213
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQH0213
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 6VDC; Icntrl: 50A; 300mA; AQ-H
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 300mA |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 9.78x6.4x3.4mm |
| Insulation voltage | 5kV |
| Switched voltage | ≤ 600V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase, miniature |
| Type of relay | solid state |