Relay: solid state
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AQS221R2S
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQS221R2S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state
| Mounting | SMD |
| Case | SOP16 |
| Max. operating current | 160mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 1.27mm |
| Body dimensions | 10.37x4.4x2.1mm |
| Insulation voltage | 500V |
| Contacts configuration | 4PST-NO |
| Relay variant | 4-channels, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 500µs |