Relay: solid state; Icntrl max: 50mA; 70mA; max.80VAC; max.80VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQS225R2S
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQS225R2S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 50mA; 70mA; max.80VAC; max.80VDC
| Case | SOP16 |
| Max. operating current | 70mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 10.5Ω |
| Body dimensions | 10.37x4.4x2.1mm |
| Switched voltage | ≤ 80V AC, ≤ 80V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 300µs |
| Control current max. | 50mA |