Relay: solid state; 4PST-NO; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 70A; 160mA; RF
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AQS225R2SZJ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQS225R2SZJ
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; 4PST-NO; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 70A; 160mA; RF
| Mounting | SMD |
| Case | SOP16 |
| Max. operating current | 160mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 1.27mm |
| Body dimensions | 10.37x4.4x2.1mm |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Contacts configuration | 4PST-NO |
| Relay variant | 4-channels, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 300µs |