Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 100mA; max.400VAC; max.400VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQV214S
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQV214S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 100mA; max.400VAC; max.400VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SOP6 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 30Ω |
| Body dimensions | 6.3x4.4x2mm |
| Switched voltage | ≤ 400V AC, ≤ 400V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 3mA |