Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 500mA; max.40VAC; max.40VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQV251J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQV251J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 500mA; max.40VAC; max.40VDC
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 600mΩ |
| Body dimensions | 8.8x6.4x3.9mm |
| Switched voltage | ≤ 40V AC, ≤ 40V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1.7ms |
| Control current max. | 3mA |