Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2.5A; max.60VAC; max.60VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQV252GA
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQV252GA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2.5A; max.60VAC; max.60VDC
| Mounting | SMT |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 2.5A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 80mΩ |
| Body dimensions | 8.8x6.4x3.4mm |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1.1ms |
| Control current max. | 3mA |