Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 500mA; max.60VAC; max.60VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQW212EHAT
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQW212EHAT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 500mA; max.60VAC; max.60VDC
| Mounting | SMT |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 830mΩ |
| Body dimensions | 9.86x6.4x2.7mm |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Control current max. | 3mA |