Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 100mA; max.400VAC; max.400VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQW214
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQW214
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 100mA; max.400VAC; max.400VDC
| Mounting | PCB |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 30Ω |
| Body dimensions | 9.78x6.4x3.9mm |
| Switched voltage | ≤ 400V AC, ≤ 400V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 310µs |
| Control current max. | 3mA |