Relay: solid state; SPST-NO + SPST-NC; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 50A
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AQW610EHAXJ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQW610EHAXJ
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO + SPST-NC; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 50A
| Mounting | SMD |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 120mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Insulation voltage | 5kV |
| Switched voltage | ≤ 350V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO + SPST-NC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |