Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 1A; max.30VAC; max.30VDC; DIP4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQY211EHAJ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQY211EHA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 1A; max.30VAC; max.30VDC; DIP4
| Mounting | SMT |
| Case | DIP4 |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 250mΩ |
| Body dimensions | 4.78x6.4x2.7mm |
| Switched voltage | ≤ 30V AC, ≤ 30V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1.5ms |
| Control current max. | 3mA |