MOSFET Relay, SPST-NO, 1.1 A, Gull Wing, 60 V, 0.7 ohm, 5 kV
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AQY212GHAX
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQY212GHAX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele MOSFET Relay, SPST-NO, 1.1 A, Gull Wing, 60 V, 0.7 ohm, 5 kV
| Mounting | SMT |
| Case | DIP4 |
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 340mΩ |
| Body dimensions | 4.78x6.4x2.7mm |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1.3ms |
| Control current max. | 3mA |