Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2A; max.60VAC; max.60VDC; DIP4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQY272AJ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQY272AJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2A; max.60VAC; max.60VDC; DIP4
| Mounting | SMT |
| Case | DIP4 |
| Max. operating current | 2A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 110mΩ |
| Body dimensions | 9.3x8.8x3.5mm |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 2.46ms |
| Control current max. | 3mA |