Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 2.5VDC; Icntrl: 200mA; 300mA
Kordarv:
3500.0
Minimum quantity:
3500.0
Tootekood:
AQY2C2R2PZ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQY2C2R2PZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 2.5VDC; Icntrl: 200mA; 300mA
| Mounting | SMD |
| Max. operating current | 300mA |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Terminal pitch | 1.5mm |
| Switched voltage | ≤ 60V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |