Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 3A; max.60VAC; max.60VDC; SIL4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQZ202J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQZ202J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 3A; max.60VAC; max.60VDC; SIL4
| Mounting | PCB |
| Case | SIL4 |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 180mΩ |
| Body dimensions | 21x11x3.5mm |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 5ms |
| Control current max. | 3mA |