Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2A; max.200VAC; max.200VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQZ207G
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQZ207G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2A; max.200VAC; max.200VDC
| Mounting | PCB |
| Case | SIL4 |
| Max. operating current | 2A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 350mΩ |
| Body dimensions | 21x12.5x3.5mm |
| Switched voltage | ≤ 200V AC, ≤ 200V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 2.5ms |
| Control current max. | 3mA |