Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 1A; max.200VAC; max.200VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AQZ207J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQZ207J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 1A; max.200VAC; max.200VDC
| Mounting | PCB |
| Case | SIL4 |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 700mΩ |
| Switched voltage | ≤ 200V AC, ≤ 200V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1.12ms |
| Control current max. | 3mA |