Relay: solid state; SPST-NC; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 3A; 500mA; THT
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
AQZ404J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AQZ404J
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NC; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 3A; 500mA; THT
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Switched voltage | ≤ 400V AC |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |