Connection lead; M12; PIN: 5; straight; 5m; plug; 63VAC; 2.5A; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR0500106 SL358
Tootja: ALPHA WIRE
Tootja tootekood: AR0500106 SL358
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 5; straight; 5m; plug; 63VAC; 2.5A; IP67
| Max. operating current | 2.5A |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Number of pins | 5 |
| Max. operating voltage | 63V AC, 63V DC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 5m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | grey |