Resistor: thin film; precise; SMD; 1206; 330Ω; 0.25W; ±0.1%
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
AR06BTCV3300
Tootja: Viking
Tootja tootekood: AR06BTCV3300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; precise; SMD; 1206; 330Ω; 0.25W; ±0.1%
| Mounting | SMD |
| Power | 250mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 200V |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.1% |
| Case - mm | 3216 |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |
| Max. overload voltage | 400V |
| Kind of resistor | precise |