Sensor: humidity; 0÷100%RH; 12÷36VDC; 58x64x35mm; -10÷60°C; 3%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR250/I-1
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR250/I
Spetsifikatsioon tootele Sensor: humidity; 0÷100%RH; 12÷36VDC; 58x64x35mm; -10÷60°C; 3%
| Supply voltage | 12...36V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Body dimensions | 58x64x35mm |
| Measurement accuracy | 3% |
| Output configuration | analogue 4-20mA |
| Type of sensor | humidity |
| Connection | screw connector 1.5mm<sup>2</sup> |