Compressed air regulator; G 1/2"; inside; 2000l/min; aluminium
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR40-F04H-A
Tootja: SMC
Tootja tootekood: AR40-F04H-A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Compressed air regulator; G 1/2"; inside; 2000l/min; aluminium
| Operating temperature | -5...60°C |
| Body material | aluminium |
| Thread | G 1/2" |
| Max working pressure | 10bar |
| Kind of thread | inside |
| Flow | 2000l/min |
| Type of pneumatic module | compressed air regulator |
| Output pressure | 0.5...7bar |