Module: meter; pressure,speed,temperature,humidity; 0÷10V,2÷10V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR517/WU
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR517/WU
Spetsifikatsioon tootele Module: meter; pressure,speed,temperature,humidity; 0÷10V,2÷10V
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 20...350V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front), IP20 at terminal side |
| Mounting hole diameter | 92x46mm |
| Body dimensions | 96x48x79mm |
| Kind of display used | LED |
| Additional functions | signalling of detected errors with a messages on the display, signal digital filtering, sensors supply voltage 24V DC / 30mA, temperature compensation of thermocouple cold ends, universal input (selected from keypad) |
| Kind of input 1 | 0...10V DC, 0...20mA, 0...60mV, 4...20mA, universal |
| Kind of temperature sensor | Ni100, Pt100, Pt500, Pt1000, thermocouple B, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | humidity, pressure, speed, temperature |
| Kind of output 1 | 0...10V, 2...10V |
| The programming method | keypad |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 20mm |