Module: regulator; temperature; SPST-NO; panel; 250VAC/8A; 0÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR601/P
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR601/P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPST-NO; panel; 250VAC/8A; 0÷50°C
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 15...250V AC, 20...350V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 46x46mm |
| Body dimensions | 48x48x79mm |
| Kind of display used | LED |
| Additional functions | error messages on the LED display, LED status indicator, temperature compensation of thermocouple cold ends |
| Kind of temperature sensor | Pt100, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple S |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| The programming method | foil keypad |
| Input 1 properties | RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 9mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF, ON-OFF with hysteresis, PID |