Module: regulator; temperature; relay; panel; 250VAC/8A; -999÷9990
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR604/P
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR604/P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; relay; panel; 250VAC/8A; -999÷9990
| Mounting | panel |
| Supply voltage | 15...250V AC, 20...350V DC, 24V DC, 230V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP20 at terminal side, IP40 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 46x46mm |
| Body dimensions | 48x48x79mm |
| Kind of display used | LED |
| Kind of input 1 | RTD, thermocouple |
| Kind of temperature sensor | Pt100, thermocouple B, thermocouple E, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple N, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | relay |
| The programming method | foil keypad |
| Input 1 properties | RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 7mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF, ON-OFF with hysteresis, PID |
| Display 2 height | 7mm |