Module: regulator; temperature; relay; OUT 2: relay; panel; 0÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR613/P/P
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR613/P/P
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; relay; OUT 2: relay; panel; 0÷50°C
| Mounting | panel |
| Supply voltage | 15...250V AC, 20...350V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP20 at terminal side, IP50 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 92x89mm |
| Body dimensions | 96x96x79mm |
| Kind of display used | 2x LCD |
| Additional functions | LED status indicator, TIMER |
| Kind of input 1 | RTD, thermocouple |
| Kind of temperature sensor | Pt100, thermocouple compensator, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple S |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | relay |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | relay |
| Display height 1 | 20mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF with hysteresis, PID |
| Regulation for output 2 | ON-OFF with hysteresis |
| Display 2 height | 14mm |