Module: regulator; temperature; relay; OUT 2: relay; relay; panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR652/S1/P/P/WA/P
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR652/S1/P/P/WA/P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; relay; OUT 2: relay; relay; panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 85...260V AC, 230V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 92x44mm |
| Body dimensions | Ø96x48mm |
| Power consumption | 3VA |
| Kind of display used | 2x LED |
| Additional functions | display brightness adjustment, error messages on the LED display, LED status indicator, sensors supply voltage: 24V DC / 30mA, temperature compensation of thermocouple cold ends |
| Measurement accuracy | 0.2% |
| Kind of input 1 | 0...10V, 0...20mA, 0...60mV, 4...20mA |
| Kind of temperature sensor | Ni100, Pt100, thermocouple B, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | relay |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | relay |
| Kind of output 3 | relay |
| Kind of output 4 | analogue |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 14mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF with hysteresis, PID |
| Regulation for output 2 | ON-OFF with hysteresis |
| Display 2 height | 10mm |