Module: regulator; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; OUT 3: SSR
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR682BPPSWA
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR682.B/P/P/S/WA
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; OUT 3: SSR
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 89x92mm |
| Body dimensions | 96x96x79mm |
| Kind of display used | 2x LED |
| Kind of input 1 | 0/4...20mA, 0...2,5kΩ, 0...10V, 0...60mV, universal |
| Kind of temperature sensor | Ni100, Pt100, thermocouple B, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Kind of output 3 | SSR |
| Kind of output 4 | 0/4...20mA |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 13mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF with hysteresis, PID |
| Regulation for output 2 | ON-OFF with hysteresis |