Module: regulator; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR692S1PPRS485WUP
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; on panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 85...260V AC, 230V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP54 (from the front) |
| Interface | RS485 |
| Type of module | regulator |
| Mounting hole diameter | 138x67mm |
| Body dimensions | 144x72x72mm |
| Kind of display used | LCD 2x 4 digits |
| Additional functions | display brightness adjustment, error messages on the LED display, LED status indicator, temperature compensation of thermocouple cold ends |
| Kind of input 1 | 0...10V, 0...2500Ω, 0...60mV, 0/4...20mA |
| Kind of temperature sensor | Ni100, Pt100, Pt1000, Pt500, thermocouple B, thermocouple E, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple N, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| Controlled parameter range | -999...9990 |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Kind of output 3 | SPST-NO |
| Kind of output 4 | 0/2...10V |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 25mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF with hysteresis, PID |
| Regulation for output 2 | ON-OFF with hysteresis |
| Display 2 height | 14mm |