Module: regulator; pressure,speed,temperature,humidity; SPST-NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AR751S1PPRS485WA
Tootja: APAR
Tootja tootekood: AR751/S1/P/P/RS485/WA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; pressure,speed,temperature,humidity; SPST-NO
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 85...260V AC, 230V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP51 |
| Interface | RS485 |
| Body dimensions | 300x106x55mm |
| Kind of display used | LED |
| Additional functions | display brightness adjustment, error messages on the LED display, LED status indicator, locked by password, temperature compensation of thermocouple cold ends |
| Kind of input 1 | 0...10V, 0...2500Ω, 0...60mV, 0/4...20mA |
| Kind of temperature sensor | Ni100, Pt100, Pt1000, Pt50, thermocouple B, thermocouple E, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple N, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | humidity, pressure, speed, temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| The programming method | keypad, RS485 |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Kind of output 3 | 0/4...20mA |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 57mm |