Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 1A; RA
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
ARA210A03J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARA210A03J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 1A; RA
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver alloy |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Mechanical durability | 100000000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Rated coil voltage | 3V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 1A / 30V DC |
| Contact current max. | 1A |
| Relay variant | bistable, miniature, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 70mW |
| Operate time | 4ms |
| Coil current | 23.3mA |