Enclosure: wall mounting; X: 300mm; Y: 400mm; Z: 150mm; ARCA; grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ARCA 403015S
Tootja: FIBOX
Tootja tootekood: ARCA 403015S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: wall mounting; X: 300mm; Y: 400mm; Z: 150mm; ARCA; grey
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Resistance to | UV rays, to weather conditions |
| Version | with swinghandle 2-point locking system |
| Flammability rating | UL94-5VA |
| Dimension Y | 400mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 300mm |
| Dimension Z | 150mm |
| Kit contents | mounting plate |
| Cover colour | grey |
| Mechanical impact resistance | IK10 |