Expansion board; MKR; 3.3VDC; LPS22HB,TEMT6000; analog,I2C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ARDUINO MKR ENV SHIELD REV2
Tootja: ARDUINO
Tootja tootekood: ARDUINO MKR ENV SHIELD REV2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Expansion board; MKR; 3.3VDC; LPS22HB,TEMT6000; analog,I2C
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | pin header, pin strips |
| Interface | analog, I2C |
| Kit contents | extension board |
| Dimensions | 61x25mm |
| Components | LPS22HB, TEMT6000 |
| Type of accessories for development kits | expansion board |
| Kind of module | humidity sensor, lighting sensor, pressure sensor, UV sensor |