Expansion board; RGB; SPI; APA102; pin header; 2.54mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ARDUINO MKR RGB
Tootja: ARDUINO
Tootja tootekood: ARDUINO MKR RGB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Expansion board; RGB; SPI; APA102; pin header; 2.54mm
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | pin header |
| Interface | SPI |
| Kit contents | extension board |
| Dimensions | 61.5x27mm |
| Components | APA102 |
| Type of accessories for development kits | expansion board |
| Kind of module | RGB |
| Number of diodes | 84 |